Okresní přebor 2009-2010...

2009-2010

Mistrovská utkání

Kolo     Datum                 Čas       Utkání

14.       04. 04. 2010         16:00     ČSAD Havířov - FK Těrlicko         1:1  Polach
15.       10. 04. 2010         15:30     H. Žukov - FK Těrlicko                1:5  Habrda 3, Kobiersky, Hanzel
16.       17. 04. 2010         16:00     FK Těrlicko - B. F. Orlová              3:1  Matykiewicz 2, Futerko Mirek
17.       25. 04. 2010         16:00     Věřňovice - FK Těrlicko               0:5 Polach, Kajura, Kobiersky, Habrda, Osička
18.       01. 04. 2010         16:30     FK Těrlicko - Záblatí                        6:1  Polach 2, Matykiewicz 2, Habrda, Hanzel
19.       08. 05. 2010         16:30     TJ Petřvald - FK Těrlicko              1:3  Osička, Bruneček Kobiersky, Kajura
20.       26. 05. 2010         17:00     FK Těrlicko - FK Bohumín B          1:1 Domanský
21.       02. 06. 2010         17:00     Sj Rychvald - FK Těrlicko             3:4 2xHeczko P. - Jalčák, Osička Skoč, Polach
22.       29. 05. 2010         17:00     FK Těrlicko - H. Bludovice               2:1 Kajura, Matykiewicz
A je vymalováno. Hurá do 1.B
12.       05. 06. 2010         17:00     Doubrava - FK Těrlicko B            5:1 Klimecký
13.       12. 06. 2010         17:00     FK Těrlicko - Sj Petřvald                  3:0  Klimecký, Hanzel, Habrda

06.06.2010
TJ Falco Doubrava - FK Těrlicko 5:1 (2:0)

Co chtít od 11 statečných (z toho 2 brankáři), když dalších 8 lidí je zdecimovaných zraněními apod.? Zázrak se nekonal, přestože se všichni na hřišti snažili, co to šlo. CHLAPI DÍKY  !!! A Jurovi i gratulace k dosažené brance...Osa s Habrcem by se mohli učit.

29.05.2010
FK Těrlicko - FC Horní Bludovice 2:1 (0:0)

V první půlce z obou stran opatrný fotbal s hlavním záměrem: nedostat gól. Druhou půli rozhýbal rychlý Bogiho gól - 1:0. Hra byla živější a bojovnější. Před koncem to zdramatizoval zbytečnou chybou Bogi, když dovolil hostům srovnat - 1:1. Naštěstí pro nás o chvíli později využil Lešek zaváhání Bludovické obrany a přihrávku od Osy uklidil tam, kam patřila - 2:1.

26.05.2010
FK Těrlicko - FK Bohumín B 1:1 (1:1)

Tradiční scénař...dáme gól, přestaneme běhat, bojovat a když se soupeři podařilo srovnat, spoléhali jsme na druhou půlku. Ta byla sice v naší režii, ale neprosadili jsme se, takž ztráta dvou bodů byla na světě.

08.05.2010
TJ Petřvald - FK Těrlicko 1:3 (0:1)

V první půli to bylo něco jiného, než předchozí dva zápasy, a když Osa -0:1 -po Davidově přistrčení otevřel skóre, zdálo se, že máme dobře našlápnuto k dalšímu vítězství. Bohužel se opět objevila nemoc při zakončení. Ať už to zkoušeli zblízka či zdálky Polda, Brunek,Habrc, Bogi, Jalec nebo Doman, kromě Brunkova břevna jsme další změnu skóre nevytěžili. Musím pochválit obranu, kde tentokrát hrál velmi dobře Doman, a taky Venca ukázal, že když chce, umí hrát stejně jako v začátku jara.
Po návratu z kabin jsme však na dvacet minut naprosto vypadli z tempa, přestali jsme běhat a hrát. to vygradovalo Leškovou chybou a vyrovnáním domácích - 1:1. Potom jsme se pomalu zase dostávali do hry. Rozhodnutí přišlo v 64 minutě, kdy se k Leškovému rohu dostal Brunek a hlavou nás znovu dostal do pohody - 1:2. O pět minut později vyšel další roh , kdy ho dobře rozehráli Ondra s Jalcem a po jeho centru vracel míč Bogimu  před prázdnou branku Polda - 1:3.  Tím jsme vzali domácím vítr z plachet a utkání si v klidu pohlídali.
Přesto je nutné mít na paměti, že ještě nemáme vyhráno, a proto je důležité makat až do konce. Jsme tým a jde nám o společnou věc, tak do toho chlapi, připravme se na sobotu, ať zvládneme další krok k postupu.

01.05.2010
FK Těrlicko - Sokol Záblatí 6:1 (1:1)

První poločas byl z naší strany křečovitý. Měli jsme sice převahu, ale co z toho, když jsme dokázali slibné, ne-li tutové, šance dokonale zazdít. A když ve 21 min. pomohl sudí k penaltě hostům, není se co divit, že to najednou bylo 0:1. Festival promarněných šancí pokračoval, naštěstí byl Brunek v poslední minutě důrazný v šestnáctce hostí a těm nezbylo, než ho faulovat..Lešo - 1:1.
Druhou půlku jsme začali mnohem lépe, když hned z kraje poločasu proměnili své šance Polda - 2:1 a Habrc - 3:1 (ten po nádherném Bogiho pasu). Potom už to bylo jen čekání na další chyby soupeře a ty přišly, takže se podruhé mohl radovat Polda - 4:1 a vzápětí i Ondra - 5:1. Čtvrt hodiny před koncem uzavřel skóre nádhernou dělovkou z voleje svým druhým gólem Lešek - 6:1. Další šance, které následovaly jsme už využít nedokázali.
Před dalším zápasem nám opět nezbývá nic jiného než makat a o víkendu zvládnout další krok za vytouženým postupem.

25.04.2010
TJ Sokol Věřňovice - FK Těrlicko 0:5 (0:1)

Zápas na velmi špatném terénu jsme nazačali úplně ideálně a dali jsme tak soupeři šanci, aby kousal.  V první půlce jsme přežili, i díky Jurovi, pár ošemetných situacíA i když jsme i my párkrát zahrozili, uklidnila nás až Poldova branka po pěkné akci Hečuse, Brunka a centrujícího  Osy - 0:1. V závěru poločasu nás pak vystrašil Venca, když ve skluzu odkopával míč směřující mimo prázdnou branku na roh..
Vstup do druhé půle se nám povedl již mnohem lépe, když hned v úvodu po faulu na Habrce, proměnil Brunek penaltu-0:2. Potom se hrálo spíš mezi šestnáctkami, ale zhruba v polovině 2. půle využil Bogi Leškem zahrávaný roh - 0:3. To už domácí přestali vzdorovat a o chvíli později  se po Matesově (Martin Heczko) centru a Poldově (?) přiťuknutí prosadil Habrc -0:4. V závěru jsme už měli hru pod kontrolou a v poklidu jsme nakonec domácím dali další branku, když opět po Matesově centru a Ondrově nesobecké přihrávce skóroval Osa - 0:5.
Bylo fajn sledovat, jak jste se postupně srovnali s terénem, soupeřem i horším vstupem do zápasu a nakonec předváděli slušný fotbal.  Teď nás čeká další důležitý krok a já věřím, že ho zvládneme.

17.04.2010
FK Těrlicko - Baník Fučík Orlová 3:1 (1:1)

Zápas, který začal totálním šokem, když Jura špatně vyběhl a soupeř vedl 0:1,  jsme trávili těžce.Nedařily se nám přihrávky, zpracování míče a navíc chyběl pohyb bez míče. Takový děs, který jsme předvedli v první půlce snad už nezopakujeme. Dojem nezachrání ani dvě tyčky, které jsme dali. Můžeme být jen rádi, že Polda svým důrazem vybojoval penaltu a do kabin jsme šli za nerozhodného stavu.
Druhá půlka začala dobře, když po jedné z mála hezkých akcí po lajně hráli hosté v šestnáctce rukou  a my měli penaltu. Byť při ní Lešo neuspěl, napravil to dorážkou na 2:1. Místo aby nás vedoucí gól uklidnil, naše hra se, proti první půli,  moc nezlepšila. Snad jen Brunek trochu rozběhal střed zálohy a tak jsme jakž takž drželi soupeře dál od naši brány. Nakonec jsme se dokázali prosadit i z rohu a těsně před koncem Miro upravil na 3:1.
Jedno si však musíme uvědomit: to že přijede soupeř ze spodních pater tabulky neznamená, že se porazí sám;  taky lidi, kteří nám chodí fandit by určitě rádi viděli fotbal a ne chodící nudu, z které bolí oči.

10.04.2010
Slovan Horní Žukov - FK Těrlicko 1:5 (0:3)

Podle dostupných informací jsme začali ve výborně, když  jsme už v 15. minutě  vedli 0:2 a do poločasu jsme stihli i třetí gól. Údajně se dařily taky kombinace a během 2. půle se mnohokrát stalo, že jsme šli na soupeřovu obranu v přečíslení. Bohužel jsme z toho vytěžili pouze další 2 góly, ale snad jsme si to schovali na sobotu. Až ke konci jsme souhrou několika chybiček dovolili soupeři korigovat, ale  celkově jsem na náš výkon zaznamenal slova chvály. Dobře ale víme, že nás čeká ještě dlouhá cesta k vytouženému postupu.

04.04. 2010
ČSAD Havířov - FK Těrlicko  1:1 (0:0)

Začali jsme dobře, ale bohužel po 10 minutách se hra srovnala, když jsme se přizpůsobili stylu soupeře - napal to dopředu a tam z toho možná něco bude. Úplně jsme ignorovali střední záložníky a ti tam byli zbyteční.Když k tomu připočteme neschopnost podržet míč, nemůžeme se divit, že to co jsme na hřišti předváděli, nemělo s fotbalem nic společného. Navíc u standartek jsme neplnili to, co jsme si řekli.
Druhá půlka navázala na první a tak bylo nutné střídat. Poldův příchod naši hru oživil a najednou to šlo i po zemi. Přesto můžeme být rádi, že jsme neinkasovali z několika nebezpečných akcí soupeře.
Když se nám podařilo dát vedoucí gól, věřil jsem, že to už udržíme. Bohužel jsme podcenili soupeřovu akci těsně před koncem zápasu a pykali za ni ztrátou 2 bodů.
Dalším negativním znakem během celého zápasu byl velmi malý až nulový důraz v osobních soubojích a u některých slabší fyzická kondice.