Zápasy 2016 - 2017: Hodnocení zápasu:

První zápas mužů nové sezóny

Hodnocení trenéra Fk Těrlicko muži Martina Monczky:

Viktorie Bohumín vers. FK Těrlicko 2 : 3 ( 1: 2 )
Branky: 5´ Tokár Emil, 80´ Tokár Emil - 8´ Sobinovský Marian , 41´ Baroň Jakub , 89´ Hanzel Ondřej

ŽK: Musiol Václav, Kroščen Mario, Jamárik David,  - Jalčák Roman, Šteglík Pavel, Rojčík Marek, Matykiewicz Leszek

Sestava FKT : Rachman Michal - Matykiewicz Leszek , Rojčík Marek,Stallmach Martin ( 80´ Hanzel Ondřej ), Jalčák Roman - Šteglík Pavel ( 46´ Skorka Radim ), Baroň Jakub, Pokorný Jiří, Borovec Adam - Sobinovský Marian,Kobierský Bronislav
Na lavičce byli ještě připraveni Skoč Lukáš , Kučera David
Na těžkém terénu , za velmi slabého výkonu rozhodčích, bylo utkání hodně náročné. Bohužel nezachytili jsme úvod utkání, kdy jsme už v 5´ inkasovali branku. Naštěstí v 8´ po zahraném rohovém kopu Jirky Pokorného , vstřelil vyrovnávací branku Marian Sobinovský .Měli jsme ještě dost šancí na vstřelení branky,bohužel jak v předešlém utkání, tak ani v tomto se nám opět nedařilo proměňovat šance. Domácí hrozily nakopávanými míči za obranu kde hrozili rychlými brejky,naštěstí se jim nepodařilo ani jeden zužitkovat. Naopak jsme to byli my ,konkrétně Kuba Baroň ,který nás ve 41´poslal do vedení 1 : 2 a za tohoto stavu skončil první poločas.
Ve druhém poločase se obrázek hry nijak nezměnil šancí na obou stranách bylo dost,ale jednu se podařilo proměnit domácí deset minut před koncem. Byl to pro nás šok,ale semkli jsme se a minutu před konce,po velké tlaku strhl vedení na naší stranu Ondra Hanzel. a po výsledku 2 : 3 jsme si z Viktorky odvezli důležité tři body. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za bojovný výkon .
Už tuto středu nás čeká pohárový zápas na domácí půdě proti Gascontrolu Havířov . Výkop v 17:30 hodin .

FK Těrlicko vers. Gascontrol Havířov 0 : 4 ( 0 : 0 )

Branky: - 68´ Kelnar Michael
73´ Kelnar Michael
84´ Hánl Ondřej
87´ Kubovič Petr

ŽK : 55´ Baroň Jakub - 74´ Kubovič Petr

Sestava FKT : Rachman Michal - Skorka Radim , Stach Václav (K)
Rojčík Marek , Kobierský Bronislav - Matykiewicz
Leszek , Pokorný Jiří , Baroň Jakub ( 68´ Kučera
David ) , Jalčák Roman - Futerko Martin ( 58´ Skoč
Lukáš ) , Vyčesaný Michal

První zápas nové sezóny co se týče výsledku nám bohužel nevyšel. Výsledek bohužel neodpovídá celkovému obrazu hry. Hosté nám udělili lekci z produktivity !!! Za první poločas hosté prakticky pořádně nevystřelili na naší bránu , naopak my jsme měli dost šancí na vstřelení gólu. A taky i smůlu v podobě dvou nastřelených tyček branky hostů. A tak se šlo do kabin za stavu
0 : 0 . Na začátku druhého dějství se toho moc nezměnilo , hosty jsme moc do žádných šancí nepouštěli a jak už to bylo v prvním ,
tak i v druhém jsme tutovky zazdili !!! V 68´ si náš gólman vybral slabší chvilku a poslal hosty do vedení 0 : 1 , to nás dost zlomilo,jelikož do té doby Gascontrol neměl šance na vstřelení branky. Na to přišli další rány kdy hřiště musel pro zranění opustit Kuba Baroň pro zranění ( mimochodem podal po delší době velmi dobrý výkon) , pak ještě se zraněním dohrával Brunek Kobierský a pět minut po první inkasované brance ,přišla druhá a prakticky jsme už neměli sil na zvrat v utkání , kdy už jsme i odcházeli fyzicky !!! Pak už nás Gascontrol dorazil dalšíma dvěma brankami,při kterých se hodně podílel domácí kapitán svými hrubkami !!! Utkání bylo hodně náročné . Musíme se z toho oklepat a bodovat v dalším utkání příští sobotu , kdy zajíždíme na hřiště Viktorky Bohumín .